ua

ru

en

Новости

Новости

Чи буде податкова робити перевірку при операціях з нерухомості?

Чи буде податкова робити перевірку при операціях з нерухомості?

Останнім часом в новинах з’явилася інформація про перевірку податкової при купівлі нерухомості. Мова йде про затвердження Порядку електронної взаємодії інформаційних систем Міністерства юстиції та ДПСУ щодо підтвердження відомостей про фізичну особу під час проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно

Насправді, про додаткову податкову перевірку у цьому документі інформації немає. Порядок обкреслює взаємодію електронних систем Міністерства юстиції та Державної податкової служби. Тепер при оформленні угоди з нерухомістю, нотаріус має відправити в податкову запит для підтвердження наступних даних: прізвище, ім’я та по-батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Навiщо? Для звірки даних та їх правильного відображення у реєстрах. Україна прагне стати цифровою державою і це наближає її до цілі.

Однак, автоматизація будь-якого процесу облегшує контроль за цим процесом. У серпні 2021р. зі ЗМІ лунали новини про розробку нового законопроекту про непрямі податки. Цього законопроекту ще немає. 

11 лютого 2022р  у своєму інтерв’ю УНІАН Данило Гетьманцев, ще раз нагадав, що з 1 вересня 2022р планується прийняття закону, який посилить контроль за цінними покупками та зробить можливим донарахування податку на різницю коштів, походження яких громадянин не зможе пояснити.

Можливо затвердження Порядку електронної взаємодії інформаційних систем Міністерства юстиції та ДПСУ якраз і є першим кроком на шляху посилення фінансового моніторингу та впровадження механізму нарахування непрямих податків. Але це не точно…

Інна Броднікова
Фінансова радниця iPlan.ua
Авторка блогу
finance4ua

Поделиться:
Якщо Ви бажаєте продовжити співпрацю, зв’яжіться з Вашим планером та обговоріть всі питання
Інфографіка Шлях клієнта_PRO
Інфографіка Шлях клієнта_Family
Інфографіка Шлях клієнта_Start