🔻Кейс: Релокація в Польщу.
Планер iPlan.ua Анна Заребчан на конкретному прикладі розповідає про формування резервного фонду при переїзді до іншої країни.
☝️Кардинальна зміна місця проживання- це завжди крок у невідоме, особливо коли йдеться про фінансове планування. Адже змінюються наші цілі, спосіб життя, валюта витрат, джерела доходу. Важливо вивчити і нові правила гри — закони, податки тощо.
👫Отже, наші клієнти Олексій та Тетяна вже співпрацювали з iPlan кілька років тому. У 2022 році переїхали з України в Польщу та вирішили, що наразі будуть будувати своє життя у Варшаві.
Олексій працює в IT, у Польщі відкрив ФОП (JDG), тож з січня 2023 року вважається польським податковим резидентом. Цьому передувало закриття ФОПу в Україні та виведення грошових активів у 2022-му.
✔️Головним завданням було сформувати резервний фонд, враховуючи нові обставини, та реструктуризувати портфель фінансової свободи.
Проаналізувавши структуру витрат та можливі сценарії розвитку ситуації клієнта, зміну місця роботи, переїзд в іншу країну, тощо, ми визначили, що 30% потенційних витрат прив’язані до польського злотого, решту вирішили розподілити між євро і доларом💶💵
💡Інструменти. Для частини в злотих ми використали ощадний банківський рахунок та польські державні облігації.
Оскільки клієнт вже мав у своєму портфелі ультракороткі облігації в доларах, ми вирішили їх залишити, євро ж — лишились готівкою.
Наступні наші кроки — це аналіз пропозицій від місцевих банків, відкриття рахунку для купівлі облігацій, переказ активів між брокерськими рахунками📊
Цей кейс показує, що з правильним підходом та фінансовим плануванням, переїзд в іншу країну можна пройти з мінімальним стресом.
Зацікавились портфелем фінансової свободи?
Звертайтесь до команди iPlan.ua, щоб досягти успіху в фінансовому пануванні та забезпечити сталий пасивний дохід🤝