ua

ru

en

Новости

Новости

Фокус інвестора. Відтепер в ЗD

Фокусуючи увагу на тактичних кроках інвестування, можна досягти цілі в більшому обсязі, або швидше. Пропоную "3D підхід" для сфокусованого інвестора

Увага інвестора — це його актив, не менш важливіший, ніж його найкраща інвестиція. Фокусуючи увагу на тактичних кроках інвестування, можна досягти цілі в більшому обсязі, або швидше.

Тому пропоную «3D підхід» або три тактичних догми* для сфокусованого інвестора:

*до́гма (др.-греч. δόγμα) «мнение, решение, постановление»

1) Не бий фігнею


Не варто формувати окремі інвестиційні портфелі для цілей з сумами, меншими ніж різниця між Вашими щорічними доходами та витратами.


Ви легко можете їх профінансувати за рахунок поточних доходів, а до цього моменту — інвестувати у більш масштабні та тривалі цілі. Як правило, дохідність таких інвестицій буде більшою, за рахунок :

  • більшого ризику, який можна прийняти на більш тривалий період
  • більшого діапазону інвест. інструментів, які доступні з більшими порогами входу

2) Полюй на комісії


Якщо у Вас є план інвестицій та фактичний стан активів у різних банках, рахунках, картках та валютах, то Ваше завдання виконати його з меншими витратами на комісії банків та брокерів.
Інвестуйте валютні активи в інвестиційні інструменти в тій же валюті. Ти самим ви уникнете зайвих комісій за валютообмін, а 0,5-1% втрачені за день на конверсії валют, на дорозі не валяються.
Взнавайте про комісії за переказ поміж банками, рахунками та з картки на картку. Бо незаплановані втрати можуть бути такими ж, як і по конверсії. А за такі % втрачені за день, деякі керуючі активними фондами «горобчика в полі заганяють» місяцями)

3) Бери більше, кидай … ближче


Якщо у Вас сумніви, куди інвестувати активи, — в більш чи менш термінові цілі, то, після виконання п.1 та п.2., завжди обирайте короткотермінові цілі.


Чим раніше Ви почнете процесс інвестування на певну ціль, тим менше Вам доведеться інвестувати та тим більше у Вас лишиться часу для виправлення можливих помилок та реагування на ризик. Це більш критично для цілей, які мають менший горизонт інвестування, ніж інші.

Інші догми за посиланням.

Напишіть будь ласка в коментарях свої догми щодо сфокусованого інвестування.

Бажаю Вам обізнаних фінансових рішень та сфокусованого інвестування!

Сергій Мікулов,
Партнер в iplan.ua
Автор блогу Балади Економного Лицаря у Facebook та Telegram

Поделиться:
Якщо Ви бажаєте продовжити співпрацю, зв’яжіться з Вашим планером та обговоріть всі питання
Інфографіка Шлях клієнта_PRO
Інфографіка Шлях клієнта_Family
Інфографіка Шлях клієнта_Start