FAQ - iPlan
logo iPlan
logo iPlan
logo iPlan
FAQ

Часті
запитання

З якої суми інвестицій варто починати роботу з iPlan.ua?

Робота фінансового радника ширша ніж поради по інвестуванню. Власне ми не управляємо вашими інвестиціями, наша ключова цінність це створення та реалізація фінансового плану. Плюс економія вашого часу. Також фінансовий планер іноді працює як психолог, захищаючи клієнта від відверто помилкових дій.

iPlan принесе вам користь, якщо ваша ситуація одна з наступних:
- доходи від професійної діяльності вище повсякденних витрат;
- ваші інвестиційні активи перевищують 10 тисяч доларів;
- частка обов'язкових витрат (продукти харчування, комунальні послуги, одяг, транспорт, податки) в структурі повсякденних витрат низька.

На яку дохідність інвестованих коштів я можу розраховувати?

Дохідність 10-літніх державних облігацій США коливається від 1 до 3% останні 10 років. Інвестиції в бізнес проекти в України можуть приносити 10-20% річних у валюті.

По довгострокових інвестиціях на західних фондових ринках ми закладаємо в розрахунки 5-10% річних. Гарантувати дохідність неможливо.

Ми пропонуємо ті інвестиційні інструменти, які підходять під фінансові цілі, строк інвестування, життєву ситуацію і ризик апетит клієнта.

Інвестиційний портфель 25 літнього програміста і родини з 2 дітьми, де подружжю по 35 років відрізняється.

Яким чином я зможу більше відкладати?

Все починається з життєвих цілей. Їх вартість оцифровується та складається план дій.

Ми не можемо навчити людину заробляти гроші, однак допомагаємо з управлінням витратами. Є розумні показники заощаджень, з нашого досвіду вони становлять 20-50% від активних доходів

Я живу за кордоном, чи є сенс замовляти iPlan?

Серед наших клієнтів є українці в США, ЄС та навіть Сінгапурі. Ми можемо робите все те саме, що і локальний радник, окрім податкового планування в країні проживання.

Вартість наших послуг нижча порівняно із фінансовими радниками в розвинутих країнах. Однак зауважте, що нерезиденти України можуть співпрацювати з нами тільки в ПРО пакетах.

Чи можу я окремо придбати послугу тільки формування інвестиційного портфеля?

Ми не продаємо окремих продуктів, окрім комплексних пакетів на сайті.

Однак в рамках пакету Start цілком можливо вивчити вашу життєву ситуацію, зробити пенсійне планування та підібрати ETF фонди.

Чи можу я замовляти консультації та платити погодинно?

Ми не віримо в ефективність разових консультацій для досягнення фінансових цілей.

У нас дуже багато безкоштовних матеріалів у відкритому доступі, тому ймовірно відповіді на стандартні питання ви і так знайдете в статтях та відео.

Чи є мене зобов'язання і необхідність продовжувати платити за пакет після 1-го року співпраці?

Жодних юридичних зобов'язань у вас немає. Однак ми сподіваємося, що ви відчуєте не тільки грошову, а психологічну цінність роботи з фінансовим планером.

iPlan це як програма спортивних тренувань, щоб підтримувати себе у гарній фінансовій формі. Комусь достатньо показати всі вправи кілька раз, інші без тренера забудуть про спортзал.

Після закінчення пакету ви можете взяти паузу. І при настанні будь-яких змін у вашій фінансовій ситуації, цілях, обставинах ми можемо відновити співпрацю.

З ким я буду укладати договори щодо інвестування та кому перераховувати кошти?

Всі необхідні договори з інвестиційними та брокерськими компаніями, банками, і страховими ви укладаєте від свого імені. Всі фінансові транзакції будуть здійснюватися вами напряму.

З iPlan ви не будете здійснювати ніяких фінансових операцій крім підписання договору на консультаційні послуги та оплати пакету.

Що таке «fee-only» фінансовий радник?

iPlan використовує у своїй діяльності модель «fee-only». Це коли фінансовий радник отримує винагороду виключно від клієнта. Комісійні, які можуть виникати під час співпраці зі страховими брокерами, інвестиційними компаніями, іншими особами передаються як кешбек клієнту.

Така модель усуває конфлікт інтересів, котрий виникає у консультанта, коли йому вигідніше продати клієнту продукт з найбільшим для себе заробітком.

Більше про різні моделі роботи ви можете прочитати у статті “Скільки коштують послуги фінансового радника”.

З якими брокерами та інвестиційними компаніями ви співпрацюєте?

Для інвестицій в Україні це ICU або Універ Капітал. Іноземні інвестиції на фондових ринках більшість наших клієнтів здійснюють через американського брокера Interactive Brokers.

На західних ринках ми підбираємо клієнтам ETF фонди від світових лідерів iShares, Vanguard та SPDR.

Які унікальні переваги як клієнт iPlan я отримую?

Ви для себе формуєте реалістичні фінансові цілі і дорожню карту як до них прийти. У рамках співпраці у вас є постійна підтримка фінансового планера і інструменти моніторингу плану.

Крім того у нас є щоквартальні інформаційні розсилки, вікі для клієнта, база вебінарів, кешбеки та пільгові умови партнерів.

Чи можете ви надати рекомендації від існуючих клієнтів?

Багато нових клієнтів власне приходять до нас по рекомендації друзів.

На сайті ви знайдете публічні відгуки деяких наших клієнтів.

Если Вы хотите продолжить сотрудничество, свяжитесь с Вашим планером и обсудите все вопросы.

Якщо Ви бажаєте продовжити співпрацю, зв'яжіться з Вашим планером та обговоріть всі питання