ua

ru

en

FAQ

FAQ

Кому принесуть найбільше користі послуги iPlan.ua?

Серед наших клієнтів найбільше ІТ спеціалістів та підприємців. Також з нами працюють моряки, юристи, судді, спортсмени, лікарі, топ-менеджери, маркетологи, дизайнери та інші представники креативного класу.

Типові риси наших клієнтів:
1) Вміють заробляти гроші в своїй професійній діяльності.

Такі люди цінують свій час, і розуміють, що не можливо бути топ експертом в усіх сферах одночасно. Тож в управлінні капіталом потребують допомоги і фахових порад.

2) Розуміють, що навичка постійно вчитися є ключовою для успіху, а відповідно до дотримання бажаного рівня життєвого комфорту.

Послуги досвідченого персонального консультанта в управлінні особистими фінансами коштують грошей, але водночас створюють цінність розуміння фінансових можливостей, ризиків та критеріїв прийняття рішень в умовах, які постійно змінюються.

3) Вони цінують системний підхід до захисту своєї родини.

Питання фізичної та психологічної безпеки мають бути вирішені в першу чергу. Потім час займатися питаннями фінансової безпеки сім`ї та примноженням капіталу.

Чи можете ви надати рекомендації від існуючих клієнтів?

На сайті ви знайдете десятки публічних відгуків наших клієнтів.

З 2016 року ми надали послуги 1600+ клієнтам, більше третини працюють з нами понад 1 рік по підписці.

Багато нових клієнтів власне приходять до нас по рекомендації друзів.

Що таке «fee-only» фінансовий радник?

iPlan використовує у своїй діяльності модель «fee-only». Комісійні, які можуть виникати під час співпраці зі страховими брокерами, інвестиційними компаніями, іншими особами завжди передаються або як кешбек клієнту, або зараховуються в якості оплати наших послуг.

Також з багатьма компаніями у нас є домовленості про знижки для наших клієнтів, серед них багато бізнесів які надають юридичні, податкові, бухгалтерські, освітні послуги.

Така модель усуває конфлікт інтересів, котрий виникає у консультанта, коли йому вигідніше продати клієнту продукт з найбільшим для себе заробітком.

Фінансовий планер iPlan.ua завжди на стороні клієнта, адже отримує винагороду виключно від клієнта і зацікавлений у довгостроковій, а не разовій, співпраці.

Як обрати найоптимальніший пакет?

За цим посиланням ви знайдете відеогід по пакетам, який допоможе визначитися з вибором – Гід по пакетам iPlan.ua

З якої суми інвестицій варто починати роботу з iPlan.ua?
Робота фінансового радника значно ширша ніж поради по вибору інвестицій. Власне ми не управляємо вашими інвестиціями, наша ключова цінність – це створення фінансового плану на 1 рік (дорожна карта) і на десятки років. Зауважте, що процес планування в інвестиціях важливіше ніж фінансовий план як статичний документ, адже він може змінюватись. Типові риси людини (родини), яка починає з нами роботу:
  • доходи від професійної діяльності вище повсякденних витрат;
  • сформовано резервний фонд на 3-6 місяців життя;
  • частка обов’язкових витрат (продукти харчування, комунальні послуги, одяг, транспорт, податки) в структурі повсякденних витрат низька.
На зустрічі акціонерів Berkshire Hathaway 2022 року Уорен Баффет сказав: Яка акція найкраща для захисту від інфляції? У мене є навіть щось для вас краще за конкретну акцію. Будьте найкращі у своїй сфері, збільшуйте свій дохід. Найкраща інвестиція це ваші навички, вони стійкі до інфляції.
На яку дохідність інвестованих коштів я можу розраховувати?

На самому початку співпраці ми вас тестуємо по двох анкетах інвестиційній та психологічній. По балам анкет, а також взявши до уваги ваш вік, резервний фонд, стабільність доходів, розмір капіталу, стан здоров’я, життєвий та інвестиційний досвід, час на ринку фінансовий планер визначить ваш ризик-профіль.

Простими словами, інвестиційний портфель – це баланс між тим щоб спокійно спати і добре їсти).

По довгострокових інвестиціях на західних фондових ринках ми закладаємо в розрахунки 5-10% річних. Гарантувати дохідність неможливо.

Дохідність 10-річних державних облігацій США коливається від 1 до 3% останні 10 років і є еталоном надійності в світі.

Інвестиції в бізнес проекти в України можуть приносити 10-20% річних у валюті, однак несуть суттєво вищі ризики.

Інвестиції в нерухомість часто в діапазоні 5-15% річних у валюті в Україні, та менше в розвинутих країнах. У багатьох випадках інвестору не потрібно напряму купувати квадратні метри, адже це можна робити через інститути спільного інвестування.

Ми допомагаємо підібрати ті інвестиційні інструменти, які підходять під фінансові цілі, строк інвестування, життєву ситуацію і ризик профіль клієнта.

За який період окупиться вартість ваших послуг?

Вартість наших послуг залежить не від суми вашого капіталу, а від пакету послуг (Старт, Фемілі, ПРО) та залученості персонального фінансового планера. Тому краще порівняйте вартість наших послуг з вартістю ваших:

  • годин, які доведеться витратити на самостійне опанування навичок управління персональними фінансами;
  • помилок, необхідних щоб зрозуміти те, про що Вам може розповісти фінансовий планер вже зараз;
  • життєвих сил, необхідну для постановки фінансових цілей, відкриття terra incognita брокерських рахунків, регулярних оновлень фінансового плану, транзакцій та ребалансів портфелю.
Яким чином я зможу більше відкладати?
Все починається з життєвих цілей. Їх вартість оцифровується та складається план дій. Ми не можемо навчити людину заробляти гроші, однак допомагаємо з управлінням витратами. Є розумні показники заощаджень, з нашого досвіду вони становлять 20-50% від активних доходів
Я живу за кордоном, чи є сенс замовляти iPlan?

Серед наших клієнтів є українці в США, Канаді, ЄС та навіть Сінгапурі.

Ми робимо все те саме, що і локальний радник, окрім податкового планування в країні проживання.

Вартість наших послуг нижча порівняно із фінансовими радниками в розвинутих країнах. Однак зауважте, що нерезиденти України можуть співпрацювати з нами тільки в ПРО пакетах.

Чи можу я окремо придбати послугу тільки формування інвестиційного портфеля?

Ми не віримо в ефективність разових консультацій для досягнення фінансових цілей.

Погодинні консультації як опція доступні тільки в пакеті Friends, для клієнтів які вже співпрацювали з нами і мають затверджений фінансовий план.

У нас дуже багато безкоштовних матеріалів у відкритому доступі, тому ймовірно відповіді на стандартні питання ви і так знайдете в статтях та відео.

Чи можу я окремо придбати послугу тільки аналізу та ребалансу інвестиційного портфеля?

Ми не аналізуємо портфель без фінансового плану та розуміння кожної конкретної ситуації індивідуально.

Чи можу я замовляти консультації та платити погодинно?

Ми не віримо в ефективність разових консультацій для досягнення фінансових цілей.

У нас дуже багато безкоштовних матеріалів у відкритому доступі, тому ймовірно відповіді на стандартні питання ви і так знайдете в статтях та відео.

З ким я буду укладати договори щодо інвестування та кому перераховувати кошти?

Всі необхідні договори з інвестиційними та брокерськими компаніями, банками, і страховими ви укладаєте від свого імені. Всі фінансові транзакції будуть здійснюватися вами напряму.

З iPlan ви не будете здійснювати ніяких фінансових операцій крім підписання договору на консультаційні послуги та оплати пакету.

Договір ви підписуєте з ТОВ АЙПЛАН (ЄДРПОУ 43805305) або безпосередньо з ФОП фінансового планера, який вас обслуговує.

Чи є у вас необхідні ліцензії та дозволи?

Оскільки ми не беремо кошти в управління і не приймаємо інвестиційних рішень замість наших клієнтів, то не зобов’язані отримувати брокерську, дилерську, ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку згідно чинного законодавства України.

Кведи, які ми використовуємо не вимагають додаткового ліцензування. Серез них основні:
66.29 Інша допоміжна діяльність у сфері страхування та пенсійного забезпечення
66.19 Інша допоміжна діяльність у сфері фінансових послуг, крім страхування та пенсійного забезпечення
70.22 Консультування з питань комерційної діяльності й керування
62.02 Консультування з питань інформатизації

У своїй роботі ми керуємось Кодексом Етики професії “fee only financial planner” від американської Certified Financial Planner Board of Standards.

Чи є у вас офіс, куди я можу прийти на зустріч?

Вся наша команда з першого дня заснування працює віддалено. Ми певний час мали місця в коворкингах Unit City та Creative Quarters, однак відмовились від оренди на постійній основі.

Фізична зустріч на прохання клієнта є можливою у всіх містах, де є наші консультанти (Київ, Львів, Дніпро, Вінниця, Запоріжжя, Хмельницький, Краків, Тернопіль).

Чи є в мене зобов'язання і необхідність продовжувати платити за пакет після 1-го року співпраці?

Підписка є найбільш чесною бізнес моделлю. Адже якщо ви не відчуваєте її цінність, то не продовжуєте пакет.

Жодних юридичних зобов’язань у вас немає. Однак ми сподіваємося, що ви відчуєте не тільки грошову, а психологічну цінність роботи з фінансовим планером.

iPlan це як програма спортивних тренувань, щоб підтримувати себе у гарній фінансовій формі. Комусь достатньо показати всі вправи кілька раз, інші без тренера забудуть про спортзал.

Після закінчення пакету ви можете взяти паузу. І при настанні будь-яких змін у вашій фінансовій ситуації, цілях, обставинах ми можемо відновити співпрацю.

З якими брокерами та інвестиційними компаніями на фондовому ринку ви співпрацюєте?

Для інвестицій в Україні це ICU, Універ Капітал, Фрідом Файненс Україна, Грін Кендл.

Іноземні інвестиції на фондових ринках більшість наших клієнтів здійснюють через американського брокера Interactive Brokers. Його альтернативами є Фрідом Файненс Кіпр та Saxo Bank. Якщо клієнт проживає в США, ЄС, Сінгапурі, ОАЕ, то вибір брокерів ширший.

На західних ринках ми підбираємо клієнтам ETF фонди від світових лідерів iShares, Vanguard, SPDR, Invesco, Fidelity, UBS, Amundi та інших топ 20.

При потребі клієнта працювати по частині портфеля з активними менеджерами ми не обмежуємось тільки Україною, а пропонуємо світові хедж фонди напряму, або через ETF.

Які унікальні переваги як клієнт iPlan я отримую?

Більше впевненості у своїх фінансових діях.

Краща якість ваших інвестиційних рішень.

Економія вашого часу. За рахунок цього ви можете більше заробляти у своїй професії, проводити час з близькими, присвячувати себе хобі.

Також фінансовий планер працює як психолог, захищаючи клієнта від відверто помилкових дій, які тягнуть великі збитки.

У нас є щомісячні інформаційні розсилки, вікі для клієнта, база вебінарів, кешбеки та пільгові умови від партнерів в галузях інвестицій, податків, права та нерухомості.

Є кілька досліджень, які показують, що у співпраці з фінансовим консультантом результати клієнта кращі, ніж самостійні. Наприклад дослідження Vanguard Quantifying Advisor’s Alpha стверджує про +3% дохідності на капітал за рахунок таких факторів як:
підбір відповідного клієнту портфоліо (asset allocation),
мінімізація комісій (cost effective implementation),
регулярний ребаланс (rebalancing),
психологічна підтримка (behavioural coaching),
планування в часі пасивних доходів (spending strategy and withdrawal order).

Втім ми не обіцяємо підвищену дохідність капіталу у результаті роботи з нами.

З IPlan.ua ви для себе сформуєте реалістичні фінансові цілі і дорожню карту як до них прийти.

У рамках співпраці у вас є постійна підтримка фінансового планера і інструменти моніторингу плану.

Якщо Ви бажаєте продовжити співпрацю, зв’яжіться з Вашим планером та обговоріть всі питання
Інфографіка Шлях клієнта_PRO
Інфографіка Шлях клієнта_Family
Інфографіка Шлях клієнта_Start