ua

ru

en

Новини

Новини

​​UA vs Власники євробондів. 1-ий тайм, 0:0

​​UA vs Власники євробондів. 1-ий тайм, 0:0

Хочемо поділитись статею нашого партнера – Сергія Мікулова. ЇЇ та багато інших ви зможете прочитати в Telegram-каналі 

“Bloomberg написав про результати 1-го тайму перемовин Мінфіна України з кредиторами – власниками євробондів. Ринок сьогодні відреагував на це негативно – падіння ціни українських євробондів по всім випускам становило від 1 до 7% (котирування з Франкфуртської біржі додаю). 

Україна запропонувала кредиторам такі умови:

🔹 Обмін існуючих паперів на нові з погашенням у 2040 році

🔹 Дохідність нових євробондів динамічна: – починається з 1% (з березня 2026 року) та прагне до 6%

🔹 Також запропоновано (поки незрозуміло це як складова нових євробондів чи альтернативний інструмент) новий борговий інструмент, виплати по якому будуть гнучкими та залежать від показників (визначає МВФ) податкових надходжень. 

🔹  В результаті дисконтування євробондів в залежності від стану справ в Україні може сягнути від 25% до 60%.

Зараз ринкова ціна євробондів знаходиться на відмітці 30%, варрантів – 50%. 

😤Приватні кредитори на такі умови поки що не погодились, у них був інший план. Міждержавні кредитори (країни та МВФ) – ОК, але лише до 2027 року). Тож, перемовини тривають.

🧐На мою думку – краще жахливий кінець, ніж жах без кінця. Ринкова вартість євробондів враховує ризик реструктуризації навіть їз невеличкою премією до найгіршого (офіціального) сценарію. Але ймовірність ще гіршого також далека від “0”. 

⚠️Євробонди можуть бути лише високоризикованою частиною Вашого  довгострокового портфелю. Купонні виплати, інвест. прибутки та курсові різниці по ньому не оподатковуються. Але ризики дефолту по ним набагато більше, ніж по ОВДП, бо від ОВДП залежить стабільність національної фінансової системи, від євробондів –  фін.стан далеких закордонних кредиторів) Придбати євробонди гуртом можна лише за кордоном на Freedom Finance Europe, в роздріб, з націнкою 30%, в Україні у брокера Універ та Bond.ua. 

💡 Дізнатися більше про думки експертів на важливі фінансові новини (на спецетері кожного понеділка) та про техніку безпеки при інвестуванні у високоризиковані інструменти (на тематичних етерах по четвергам та нетворкінгах по п’ятницям) можна приєднавшись до спільноти самостійних інвесторів iTalks. А 24/7 про все це можна поговорити в наших тематичних Telegram чатах. Детальніше про цінності спільноти.

🙏Примножуйте корисне – діліться ним!

Поділитися:
Якщо Ви бажаєте продовжити співпрацю, зв’яжіться з Вашим планером та обговоріть всі питання
Інфографіка Шлях клієнта_PRO
Інфографіка Шлях клієнта_Family
Інфографіка Шлях клієнта_Start