ua

ru

en

Новини

Новини

Про ETF “гуртом” та “вроздріб”

Про ETF “гуртом” та “вроздріб”

Інвестиційні інструменти мають відповідати валюті та горизонту фінансових цілей, а доля ризикованих інструментів - Вашому ризик-профілю

Учора подивився черговий прямий ефір від спільноти iPlan Talks. На ньому мій колега Артем Ваганов, докладно розповідав про принципи та інструменти для складання довгострокових портфелів.

З цих ефірів зробив такі висновки щодо важливих пунктів побудови стратегії довгострокового інвестування:

1) Goal based побудова портфелів

Інвестиційні інструменти мають відповідати валюті та горизонту Ваших фінансових цілей – доля ризикованих інструментів має відповідати Вашому ризик – профілю – щорічна сума інвестування рахується виходячи з рівня очікуваної інфляції та середньої (історичної) дохідності портфелю.

2) Диверсифікація

На 90% має бути похідна від п.1, 10% – sandbox або зона Ваших інвестиційних експериментів – спрощений (“гуртові” ETF чи широких індексів) чи тонкий “роздрібний” тюнінг у вигляді купи ETF на різні індекси та класи активів

3) Операційна ефективність

Рівень комісій фонду (TER), trailing error – рівень податкового навантаження, який залежить від Вашої податкової резиденції та доміцилія (країни реєстрації) ETF.

4) Ребалансування

Автоматичне, для “оптових” ETF (бо це вбудований функціонал, наприклад як тут ) – ручне, для роздрібних (с періодичним розрахунком часток різних класов активів та індексів)

Особисто для мене вибір варіантів в п.2 – п.4 , це питання вартості часу. Якщо різниця у комісіях ETF в “гурт” та “роздріб” суттєво перевищує вартість мого часу на виконання моєї стратегії, то я буду це робити. Якщо ні – делегую досвідченому експерту або “гуртовому” фонду.

Додаю корисні інструменті для “портфелебудування”:

“мірялка” ETF

аналіз перехрещення ETF – порівняння

“гуртом” чи в “роздріб” від iShares

– пошук ETF Ireland та US

– база індексів MSCI та FTSE

як долучитись до спільноти iPlan Talks

Цікавий малюнок з ефіру Артема додаю.

Сергій Мікулов,
Партнер в iplan.ua
Автор блогу Балади Економного Лицаря у Facebook та Telegram

Поділитися:
Якщо Ви бажаєте продовжити співпрацю, зв’яжіться з Вашим планером та обговоріть всі питання
Інфографіка Шлях клієнта_PRO
Інфографіка Шлях клієнта_Family
Інфографіка Шлях клієнта_Start