ua

ru

en

Новини

Новини

Які у вас асоціації зі словами “інвестиції у футбол”?

Якщо ви дуже багата людина, то мабуть подумаєте про купівлю власного футбольного клубу) 

Якщо ви просто вболівальник, як і я, то мабуть вам спадуть на думку ставки у букмекерів. Це звісно цікава розвага, однак ми розуміємо що математика проти вас, і чим більше ви таким чином граєте, тим вищі шанси опинитися в мінусі. 

Сьогодні покажу вам спосіб як хоч від 100 доларів інвестувати у спортивні команди на фондовій біржі.

 

Манчестер Юнайтед (MANU)

Манчестер Юнайтед, найтитулованіший футбольний клуб Англії, має 20 титулів вищої ліги та публічно торгується на Нью-Йоркській фондовій біржі з 2012 року.

Американська сім’я Глейзерів, яка також володіє клубом NFL Tampa Bay Buccaneers, є основним акціонером клубу. 

Глейзери перебувають під тиском, щоб продати клуб, що підштовхнуло балачки про поглинання. От коли я пишу ці рядки, то в британській пресі саме спекулюють статті на темі купівлі Манчестер Юнайтед (MANU) компанією Apple. 

ФК Ювентус (JUVE)

Найуспішніший клуб італійської футбольної ліги Серії А зареєстрований на фондовій біржі Borsa Italiana з 2001 року.

JUVE наразі торгується за 0,3 євро за акцію, що майже на 70% менше, ніж у лістингу кілька десятиліть тому. Акції «Ювентуса» справді отримали короткий приріст після новин про перехід суперзірки Кріштіану Роналду але з тих пір ці прибутки розвіялися, а Роналду пішов до «Манчестер Юнайтед».

Ринкова капіталізація клубу на 24.11.2022 становить порядка 720 мільйонів євро, але, як і «Манчестер Юнайтед», він, швидше за все, коштуватиме більше, якщо його продадуть. Контрольний пакет акцій Ювентус належить Анєліс, династичній італійській родині, яка, зокрема, заснувала Fiat FCA.UT. 

Боруссія Дортмунд (BORUF)

Німецький футбольний клуб Borussia Dortmund BORUF, є єдиною футбольною командою в Німеччині, яка продається на біржі. BORUF торгується на Франкфуртській фондовій біржі з 2000 року.

Акції дортмундської  впали на 26%% з початку 2022 року, в результаті чого ринкова капіталізація клубу складає 401 мільйон євро на кінець листопада.

ФК Верес (VERES)

Так, так не дивуйтесь! В Україні теж є публічна футбольна команда.

ФК «Верес» із Рівного провів IPO у 2021 році. . Клуб продав на біржі усі 500 000 простих іменних акцій номіналом 100 грн кожна. Акціонерами «Вереса» стали 360 осіб. Президент і власник 73% статутного капіталу клубу Іван Надєїн, власник групи енергетичних компаній «Укртепло». 

На сайту ФК Верес є детальна інструкція як придбати як акції. Однак як здогадуєтесь обсяги торгів на українській біржі близькі до нуля, тож натуральнми чином купивши їх ви реалізуєте стратегію “buy&hold” ))

Навіть без глибокого аналізу фінансової звітності можна сказати, що покупка акцій футбольного клубу – це емоційна інвестиція. І мабуть має сенс лише у випадку, коли ви фанатом цього клубу. 

Також варто згадати про компанію Roundhill, яка створює популярні нішеві ETFs  пов’язані з спортом. У її портфелі ставки на спорт (BETZ) та гейміг і кіберспорт (NERD). У 2021 вони запустили Roundhill Pro Sports, Media & Apparel ETF (MVP), який володів частками в десятках спортивних команд та брендів. У 2022 році ETF закрили через недостатній попит.

Важко побачити раціональні причини інвестувати у футбол на фондову ринку, хоча можливо ті хто так робять знають щось таке, чого не знаю я. 

Підписуйтесь на талеграм канал @iplanua, там 2-3 якісні пости на тиждень про інвестиції.  

Любомир Остапів

Партнер iPlan.ua

Поділитися:
Якщо Ви бажаєте продовжити співпрацю, зв’яжіться з Вашим планером та обговоріть всі питання
Інфографіка Шлях клієнта_PRO
Інфографіка Шлях клієнта_Family
Інфографіка Шлях клієнта_Start