ua

ru

en

Новини

Новини

Кейс пакету “START”

Кейс пакету “START”

Олена працює в сфері ІТ. Отримує заробітну плату на рахунок ФОП у валюті.  Проживає в Україні. 26 років. Неодружена. Дітей немає.  Основне бажання було зберегти і примножити кошти та зрозуміти яку суму вона може інвестувати і куди. Отже, почали роботу над складанням фінансового плану. Вказали дохід. Тут просто, адже Олена отримує фіксовану суму в місяць на свій рахунок у розмірі - 1400 дол.. Так, як Олена вже давно працює над своїми фінансами, то знає яку суму вона витрачає в місяць, а саме - 30 тис. грн. (або 800 дол.) Тому, вирішили не ділити витрати на різні категорії (оренда житла; їжа; комунальні послуги; медицина; хобі тощо), а всі витрати прописати однією сумою.  В рік Олена може відкладати - 7200 дол. США (тобто в міс. 600 дол.). В Олени було на рахунку ФОП - 4400 USD.; на валютній картці - 6200 USD.

Ульяна Гринчевська, фінансова планерка iPlan.ua

Завдання 1. Доформувати резервний фонд.

Завдання 2. Сформувати капітал, який би приносив дохід у рік 15 тис. дол. з 55 по 80 років.

Завдання 3. Сформувати капітал для фінансової цілі “авто” (купівля авто у 2027 р). 

Олена працює в сфері ІТ. Отримує заробітну плату на рахунок ФОП у валюті.  Проживає в Україні. 26 років. Неодружена. Дітей немає. 

Основне бажання було зберегти і примножити кошти та зрозуміти яку суму вона може інвестувати і куди.

Отже, почали роботу над складанням фінансового плану. Вказали дохід. Тут просто, адже Олена отримує фіксовану суму в місяць на свій рахунок у розмірі – 1400 дол.. Так, як Олена вже давно працює над своїми фінансами, то знає яку суму вона витрачає в місяць, а саме – 30 тис. грн. (або 800 дол.) Тому, вирішили не ділити витрати на різні категорії (оренда житла; їжа; комунальні послуги; медицина; хобі тощо), а всі витрати прописати однією сумою.  В рік Олена може відкладати – 7200 дол. США (тобто в міс. 600 дол.). В Олени було на рахунку ФОП – 4400 USD.; на валютній картці – 6200 USD.

На початку співпраці, Олена поділилася, що хотіла б отримувати дохід зі свого капіталу у розмірі 18 тис. дол. в рік. Але після введеної інформації і прорахунків, зрозуміли що відповідно до теперішнього доходу і витрат можна з 55 р. отримувати дохід з капіталу не 18 тис.дол. в рік, а 15 тис. дол.

Резервний фонд.

Олена хотіла мати резервний фонд у сумі 5 тис. дол. Кошти, які були на ФОП рахунку – це частина резервного фонду. В перший місяць Олена перевела кошти з ФОП на конвертаційний депозит на суму 2600 дол. США. Решта суми залишилася на рахунку ФОП.  

Фінансова свобода.

Для цілі “фінансова свобода” обрали американські ETF-фонди. Брокерський рахунок було відкрито в Interactive Brokers (ІВ). Кошти, які були на валютній картці розподілили на ціль “фінансова свобода”. В 1-й міс. Олена відправила на рахунок в ІВ – 2600 дол.; в 2-й міс. теж 2600 дол.; на 3-й міс. – 2200 дол. (це залишок коштів на валютній картці; плюс залишок від доходу).  

Авто. 

Так, як ця ціль для Олени не є пріоритетною, то було запропоновано в 2023 р. зосередитися більше на цілі “фінансова свобода” і в 2023 р. не відкладати і не інвестувати кошти на цю мету.

Отже, по фінансовому плану  на 2023 р. потрібно відкласти і проінвестувати:

  • 600 дол. – на доформування резервного фонду;
  • 6600 дол. – на фінансову свободу.

А на 2024 р.:

  • 4200 дол. – фінансова свобода;
  • 3000 дол. – авто. 

Результат:

Олена отримала:

  1. Складений фінансовий план відповідно до її теперішнього доходу, витрат і цілей;
  2. Рекомендовані інструменти для цілей: резервний фонд; фінансова свобода; авто.
  3. Допомога у практичних кроках: відкриття конвертаційного депозиту; відкриття Wise; відкриття і поповнення рахунку в  Interactive Brokers, а також допомога у першій купівлі etf-фондів.
Поділитися:
Якщо Ви бажаєте продовжити співпрацю, зв’яжіться з Вашим планером та обговоріть всі питання
Інфографіка Шлях клієнта_PRO
Інфографіка Шлях клієнта_Family
Інфографіка Шлях клієнта_Start