ua

ru

en

Новини

Новини

Де знайти п’ять елементів інвестиційного портфелю?

Де знайти п’ять елементів інвестиційного портфелю?

Немає єдиного інструмента, який володіє усіма елементами ідеального портфелю, але можна зібрати інвестиційний портфель з інструментів, які в комплексі володіють усіма елементами.

Немає єдиного інструмента, який володіє усіма елементами ідеального портфелю, але можна зібрати інвестиційний портфель з інструментів, які в комплексі володіють усіма елементами.

На мою думку, це:

  • гарна ліквідність,
  • виважена ризикованість,
  • гідна дохідність,
  • податкова ефективність
  • мінімальні комісії.

Розповідаю відповідно до пріоритету елементів.

Порівняльний аналіз елементів для альтернативних інвестиційних інструментів не просто корисна вправа, в основний інструмент побудови Вашого інвестиційного портфелю

1) Гарна ліквідність


Головний елемент на мою думку.


Це здатність миттєво перетворити Ваш капітал з інвестиційних інструментів на гроші (універсальний розчинник Ваших потреб). Працює для інструментів, які обертаються на біржах (акції, облігації, ETF) або самі по собі є грошима (кеш, картки, рахунки, депозити). Має бути для 90% Вашого портфелю.


Ліквідність, це не гарантія повернення 100% суми вкладень (читай це про Ризик), це про суму грошей, на які можно розраховувати. Мірою ліквідності є спред, різниця між цінам купівлі а продажу.


Приклад: Портфель фінансової свободи має 3 шари, кожен з яких має різну ліквідність, коротко-, середньо- та довгострокову.

2) Виважена ризикованість

Це ймовірність повернути 100% Ваших вкладень з інвестиційного інструменту. Повязана з ліквідністю у зворотному напрямку (нижче ризик-вище ліквідність). Кожен інвестор має певне сприйняття ризиків. Є оптимісти (нехай горить, заробимо ще), песимісти (ні кроку назад) та проміжні (so so).

Мірою ризикованості є волатильність. Ваші пріоритетні цілі можуть мати частку ризикованих інструментів в портфелі відповідно до Вашого ризик профілю.


Наприклад: В інвестиційному портфелі Фінансова свобода є акції та нерухомість, які більш ризиковані та їх продати в будь який момент без втрат менш ймовірно ніж облігації.

3) Дохідність

Здатність приносити прибуток відповідно до обраного ступню ризику інструменту. Тобто це не обіцянки ХХ%, а історичні результати (які не гарантують майбутніх).


Вона повязана з ліквідністю (у зворотному напрямку) та ризикованістю ( прямо).


Приклад : дохідність інструментів портфелю Фінансова свобода може бути від 0% до 24%. Їх доля в портфелі залежить від циклу портфелю : накопичення, використання.

4,5) Далі буде)

Напишіть буль ласка в коментарях, як Ви розставили пріоритети цих трьох елементів Вашого портфелю Фінансова свобода (додаткова пенсія).

Бажаю Вам вирішення складних рівнянь з такими елементами та виважених фінансових рішень!

Сергій Мікулов,
Партнер в iplan.ua
Автор блогу Балади Економного Лицаря у Facebook та Telegram

Поділитися:
Якщо Ви бажаєте продовжити співпрацю, зв’яжіться з Вашим планером та обговоріть всі питання
Інфографіка Шлях клієнта_PRO
Інфографіка Шлях клієнта_Family
Інфографіка Шлях клієнта_Start