Згідно довідки Forbs, WISE – це британська компанія, створена естонцями Крісто Кяерманном і Тааветом Хінрікусом. Wise не є банком, її діяльність контролюють фінансові регулятори окремих країн, однак аналогу Фонду гарантування вкладів, який є обовязковим у банківському секторі, для таких компаній не існує. За збереження коштів на електронних гаманцях відповідає Wise. На випадок проблем компанія має спеціальний «guarаntee fund». В статті ми розглянемо можливості Wise в Україні і для українців.
Радісно усвідомлювати, що перший офіс розробки Wise був у Черкасах. Віримо, що українські розробники зробили великий внесок у створення продукту.
Можливо це одна з причин, чому Wise одні з перших простягнули руку допомоги українцям. Вони не просто відмінили всі комісії на перекази в Україні, а ще й створили Support hub for Ukraine, де зібрано основні гуманітарні ініціативи допомоги. Жителі західного світу отримали можливість жертвувати кошти на благодійні організації без комісій. Також 1 березня 2022 Wise оголосили про зупинку грошових переказів в росію, добровільно долучившись до санкцій.
Мультивалютний рахунок у Wise можна було відкривати і до 24 лютого. На початку війни українцям дали можливість випускати саме віртуальну картку Visa, яку легко додати в Apple Pay та Google Pay. Можна поповнити свій рахунок Wise у гривні з української картки, обміняти на євро чи іншу валюту по вигідному курсу, платити в євро, переказувати євро в ЄС з низькими комісіями.
Нижче пропонуємо вам декілька відео-інструкцій щодо користування сервісами Wise.
В описі під роликом ви також знайдете таблицю з найзручнішими банками, а також детальну інструкцію, як відкрити рахунок Wise.
і користуватися грошима в інших країнах, маючи вигідні курси обміну валют? Відповідь шукайте у наступному відео:
“Якщо відправив родину, а сам залишився, як можу підтримати її фінансово?”
Дуже просто! Потрібно, щоб рідні відкрили карту Wise, перебуваючи за кордоном, а ви потім зможете перевести кошти для них з Монобанку з мінімальною комісією (0,41%).
Протестовані відправки з ПриватБанку та МоноБанку на Wise та Revolut, все праює.
Було дуже багато запитань від глядачів-інвесторів, як зараз – у воєнний час, в умовах обмеження валютного обігу – відправити кошти на Interactive Brokers. Ви запитали – ми записали.
Якщо вам за якихось причин не подобається, чи не підійшла Wise, розглянте для себе платформу Revolut.
І на останок пара корисних лінків: якщо вам цікава тема українців в Польщі, пропонуємо підключитися до телеграм-групи iPlan Poland, а все, що стосується питань біженців, ми зібрали на сторінці Біженці в Євросоюзі.
Нацбанк запровадив додаткові заходи для запобігання непродуктивному відтоку капіталу.
«Фізичні особи також мають змогу в межах окремого ліміту у 100 тис. грн на місяць здійснювати транскордонні Р2Р-перекази з рахунків, відкритих у банках у національній валюті. Однак, здійснення операцій «quasi cash» із відповідних рахунків тимчасово заборонено…. До операцій «quasi cash» належать: поповнення електронних гаманців, брокерських або форекс-рахунків, оплата дорожніх чеків, купівля віртуальних активів тощо».
Першоджерело тут: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-zaprovadjuye-dodatkovi-zahodi-dlya-zapobigannya-neproduktivnomu-vidtoku-kapitalu.
Простими словами це означає, що поки українці не можуть з гривневих карток переводити гроші на картки Wise, Revolut, PayPal тощо.
Давайте всіма силами наближати перемогу України, і тоді обмеження будуть поступово знімати.
Кожного дня ми отримуємо запитання, чи варто користуватися фінансовими послугами платіжних систем Wise чи Revolut чи Payoneer. Це відео – відповідь на такі ваші запитання. Більше воно стосується саме осіб-підприємців, але і фізособам може бути корисним.
Спойлер: можна, але з податковою відповідальністю.
Усі корисні лінки – в описі під відео.
Маєте новий досвід – діліться з нами! Разом до перемоги!
Если Вы хотите продолжить сотрудничество, свяжитесь с Вашим планером и обсудите все вопросы.
Якщо Ви бажаєте продовжити співпрацю, зв'яжіться з Вашим планером та обговоріть всі питання