Раді повідомити шановним підписникам, що окрім платформи Wise працює і Revolut в Україні.
Довідка Forbs: Revolut – британський необанк, заснований у 2015 році росіянином Миколою Сторонським та українцем Владом Яценком. 2018-го стартап отримав банківську ліцензію у Великій Британії, у 2021-му – у ЄС та подав заявку на отримання ліцензії у США. Фактично стартап діє як звичайна банківська установа. Відмінність Revolut від класичних банків – відсутність відділень, акцент на мобільному додатку та бізнес-модель, сфокусована на транзакціях, а не кредитуванні.
Як бачите, і у Wise, і у Revolut на стороні продукту український програмний код, адже співзасновник Влад Яценко є CTO (технічний директор) компанії. До речі, той же Forbs після нового раунду інвестицій компанії у 2021 році оцінив частку Влада у Revolut в 1.3 млрд. доларів Такі статки – це місце в ТОП-10 найбагатших українців.
Можливо, саме “фактор Влада” сприяв тому, що Revolut дозволив відкривати рахунки українським біженцям в Європі. Адже з точки зору бізнес-логіки Revolut нічого на цьому не заробить. Тим не менш мільйони українців в ЄС на початку березня отримали можливість з допомогою мобільного телефону відкрити рахунок надавши лише паспорт (id картку) і вказавши тимчасову адресу в країні перебування.
Переваги Revolut схожі до Wise: мультивалютний рахунок, вигідні курси конвертації валют, віртуальна картка Visa, відсутність (або мінімальні) комісії за перекази по всьому світу.
Зауважте, що інвестування в акції та криптовалюти є в основній версії Revolut, наприклад, для британського ринку, але недоступні для українських біженців. Та чи було до інвестицій людям, які виїхали закордон від війни.
А от можливість по вигідному курсу поповнити картку гривнею онлайн, і далі платити в злотих, леях, євро, фунтах, кронах – це корисно. Так само можна легко прийняти платіж, адже Revolut дає повноцінні реквізити для поповнення, а не тільки номер картки.
Нижче у статті ви знайдете текстові та відео інструкції стосовно Revolut в Україні чи українців закордоном.
Детальна інструкція за посиланням.
в злотих, доларах та фунтах дивіться у наступному відео:
https://youtube.com/shorts/HQZ0W6slN2s
Одне з найчастіших питань останнього часу: “Як поповнити Interactive Brokers”? Досліджуємо різні варіанти в умовах воєнного стану в Україні. Реквізити Interactive Brokers для фунтів – в описі під відео.
https://youtube.com/shorts/odmwsKPB0-E
Покрокова інструкцію по поповненню рахунку Interactive Brokers у доларах через Revolut в Україні методом АСН (комісія – 0,33%). Відео від Оксани Балабан, фінансової радниці iPlan.ua.
https://youtube.com/shorts/QNmVdN4Xdvg
Якщо вам за якихось причин не подобається, чи не підійшла Revolut, розглянте для себе платформу Wise.
Якщо вам цікава тема українців в Польщі, пропонуємо підключитися до телеграм-групи iPlan Poland
А все, що стосується питань біженців, ми зібрали на сторінці Біженці в Європі.
UPD від 21.04.22.
Нацбанк запровадив додаткові заходи для запобігання непродуктивному відтоку капіталу.
«Фізичні особи також мають змогу в межах окремого ліміту у 100 тис. грн на місяць здійснювати транскордонні Р2Р-перекази з рахунків, відкритих у банках у національній валюті. Однак, здійснення операцій «quasi cash» із відповідних рахунків тимчасово заборонено…. До операцій «quasi cash» належать: поповнення електронних гаманців, брокерських або форекс-рахунків, оплата дорожніх чеків, купівля віртуальних активів тощо».
Першоджерело тут: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-zaprovadjuye-dodatkovi-zahodi-dlya-zapobigannya-neproduktivnomu-vidtoku-kapitalu.
Простими словами це означає, що поки українці не можуть з гривневих карток переводити гроші на картки Wise, Revolut, PayPal тощо.
Давайте всіма силами наближати перемогу України, і тоді обмеження будуть поступово знімати.
Если Вы хотите продолжить сотрудничество, свяжитесь с Вашим планером и обсудите все вопросы.
Якщо Ви бажаєте продовжити співпрацю, зв'яжіться з Вашим планером та обговоріть всі питання