ua

ru

en

Новини

Новини

Оплачуємо комунальні послуги та оптимізовуємо використання газу

Оплачуємо комунальні послуги та оптимізовуємо використання газу

Платити за комунальні послуги в період війни чи не платити? Ось з яким цікавим питанням зустрілися багато людей. Здавалося б, на що вплине мій неоплачений рахунок за світло чи газ? Давайте подивимося на це питання глибше.

Погляд зі сторони Закону на оплату житлово-комунальних послуг в період воєнного стану

Кабінет Міністрів України 5 березня 2022 року прийняв Постанову №206 «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану». Дана Постанова вступила в дію від 24 лютого 2022 р.

Відповідно до прийнятої КМУ Постанови, не будуть нараховуватися та стягуватися штрафи, пені за невчасну чи не повну оплату комунальних послуг, а також не буде припинено надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі.  

Чому важливо оплачувати ЖКП?

Підприємства, які надають житлово-комунальні послуги безперебійно працюють від початку війни (не враховуючи області, де ведуться активні бойові дії). Відповідно, компаніям потрібно принаймні виплачувати заробітну плату працівникам. Витрати на ремонт, обслуговування, технічних огляд ніхто не скасовував, а це означає, що підприємства ЖКП мають ці дії виконувати. Вчасно оплачені платіжки, це також – податки, відповідно – це кошти для Збройних сил України та для соціальних виплат. Саме тому, своєчасна оплата за ЖКП від населення країни – це «кисень», що забезпечує безперебійну роботу підприємств критичної інфраструктури.

Як можна оптимізувати витрати газу в побуті?

Населення газ використовує в основному для трьох цілей:

  • опалення;
  • підігрів води;
  • приготування їжі.

Як можна зменшити витрати на опалення газом?

1) Найкращий спосіб зекономити – це планування. Перед початком опалювального сезону перевірте вашу опалювальну систему: повітряні пробки; протікання труб; місця з’єднання – ігнорування одного з цих пунктів може призвести до прориву під час експлуатації, а відповідно і до додаткових витрат. Не забувайте про бруд і пил, які накопичилися на теплообміннику, вони змушують апарат споживати більше енергії.

2) Перед початком холодів утепліть свій будинок. Проведіть теплоізоляцію фундаменту, покрівлі, стін, підлоги і стелі. Найперше, варто утеплити пінопластом стіни і горище. Також, подбайте про встановлення герметичних вікон і дверей.

3) До 20% можуть зменшитися витрати тепла за допомогою встановлення терморегулятора. Основний принцип роботи терморегулятора на батареївін буде видавати стільки тепла, скільки необхідно для заданих параметрів.

4) Встановіть автоматизовану систему опалення. Як дана система працює? Котлу задають відповідну температуру і він самостійно регулює нагрів води у системі. Наприклад, вночі температура буде нижчою, а коли мешканці будинку розійдуться по справах, котел взагалі виключиться і запрацює лише за дві години до вашого приходу. Відтак, витрати газу котлом будуть нижчі.

5) Розгляньте для себе варіант – опалення житла альтернативною енергією сонця. Сонячні колектори не лише економлять газ, але і зменшують кількість шкідливих викидів в атмосферу.

Як можна зменшити витрати газу на підігрів води?

1) Раз на рік проводити діагностику роботи газового котла. Є ряд технічних факторів, які впливають на перевитрати газу, до прикладу, осад в теплообміннику – вода буде грітися довше, а витрати будуть рости. Або технічна несправність газового котла. Вчасне виявлення таких недоліків допоможуть вам зберегти ваші кошти.

2) Оптимальне налаштування – поставити мінімальний потік води і мінімальне положення регулятора газу. Відкриваємо кран, перевіряємо чи комфортна температура гарячої води. Після цього вже регулюємо температуру води.

3) Не варто на газовому котлі ставити високу температуру. По-перше, витрати газу будуть більші, якщо гарячу воду розбавляти холодною. А по-друге, при нагріванні води вище 55 градусів буде швидко утворюватися накип.

Як можна зменшити витрати газу на приготування їжі?

1) Під час приготування їжі, посуд на газовій плиті треба закривати кришкою. Це допоможе не лише економити біля 15% газу, але й підтримувати на кухні достатній комфорт по вологості.

2) Спробуйте рідше готувати малооб’ємні страви в газовій духовці. Іноді запекти декілька овочів чи фруктів краще в мікрохвильовці, ніж нагрівати всю духовку. Також використовуйте електродуховку та електрочайник.  

3) Вибирайте посуд із широким дном для приготування їжі. Розташовуйте посуд по центру газового пальника. Готуйте на такій потужності пальника, яка потрібна для вибраної вами страви, після закипання вогонь треба зменшити у два рази. Враховуйте, що найбільша температура – на кінчиках полум’я.

Застосування даних порад щодо оптимізації витрат газу допоможе вам зекономити на оплаті комунальних послуг.

Уляна Гринчевська

Фінансова радниця iPlan.ua

Поділитися:
Якщо Ви бажаєте продовжити співпрацю, зв’яжіться з Вашим планером та обговоріть всі питання
Інфографіка Шлях клієнта_PRO
Інфографіка Шлях клієнта_Family
Інфографіка Шлях клієнта_Start